Děkuji za všechna slova jdoucí ze srdce.

Renata 

Co říkají klientky

Drahá Renčo, jsem velmi vděčná, že jsme se potkaly. Chodila jsem na pohybové cvičení s miminky, tvůj přístup k dětem byl úžasný. Při chození s druhou dcerou, jsem již viděla mnohem víc, co do cvičení dáváš a že je to očím skryto. Jelikož jsem měla možnost ochutnat i tvou kuchyni, další úžasná věc (vařím nyní podobně a je to bašta). Kurz pánevního dna byl v něčem jak další puzzle, i když do dnes některé věci neumím praktikovat. To obrovské co jsem se naučila, prodloužení orgazmu a naprosté užívání si všeho co k tomu patří. Jsi mi velmi blízká i jako žena, protože v něčem máme ty životy podobné. Děkuji Ti za vše. Objímám tě

Hanka Č.úžasná ŽENA

Milá Renčo. Pro mě bylo velmi příjemné a přínosné navštěvovat tvé cvičení pro těhulky po všechna má tři těhotenství. I díky tvému citlivému vedení jsem se zvládla na porody připravit tak, že pro mne byly hlubokým a silným zážitkem, který jsem prožila s velkou důvěrou v sebe i svá miminka. Důležité totiž je, že nevedeš nějaké bezduché cvičení, ale vedeš budoucí maminky k tomu, aby lépe vnímaly své tělo, aby se učily poslouchat, co jim jejich užasné tělo chce říct, dodáváš odvahu a cenné informace, které se od svých gynekologů rozhodně nedozví a přitom jsou tak důležité! Sdílení v kruhu s ostatními nastávajícími maminkami je pak branou k otevření srdcí, pocitu bezpečí a důvěry.

Míša T.úžasná ŽENA

Milá Renčo, já jsem ti za všechno moc vděčná. Poznala jsem tě před více než pěti lety, když jsme byla poprvé těhotná. Tvé kurzy pro mě byly dobou, na kterou jsem se celý týden těšila. Bylo úžasné, jak citlivě jsi nás dokázala tímto novým světem provést, jak skvělé cviky jsi nám ukazovala, abychom došly až dokonce... Po prvním porodu jsem byla smutná, že lekce s tebou pro mě už skončily....:) Vždy jsi mě dokázala povzbudit, potěšit, připadat si důležitá. A za to ti z celého svého srdce děkuji.

Dana Š.úžasná ŽENA

Když jsem otěhotněla, hledala jsem nějaký kurz, cvičení, jógu, meditaci… něco, co by mě ideálně v kolektivu dalších žen přimělo zastavit, zapomenout na stres v práci a hlavně skutečně se naladit na své dítě. Když jsem našla Renčinu těhotenskou jógu, okamžitě jsem se přihlásila a chodila jsem cvičit od 8. týdně těhotenství až prakticky do porodu. Bylo to přesně to, co jsem potřebovala. „Sdílecí kolečko“ na začátku každé hodiny pro mě představovalo vytvoření bezpečného a obrovsky inspirativního prostředí v kruhu dalších těhotných žen… Podle mě by ale rozhodně nebylo tak přívětivé, intimní, bezpečné, přirozené a všepřijímající, kdyby nám Renata takové prostředí nevytvořila. Dělá to naprosto přirozeně, otevírá i témata, o kterých se běžně tolik nemluví, ale která jsou pro ženy tak potřeba! Sama bez skrupulí mluví o svých životních zkušenostech, nechává nahlédnout i do zranitelnosti… a tím vzbuzuje klid a uvědomění, že vše je v pořádku. Za důležité cítím napsat, že její přístup je úplně nedogmatický, nehodnotící… tím pádem – pro mě – důvěryhodný a čistý. Samotné cvičení mi také dalo hodně, zcela nová pro mě byla práce s pánevním dnem či energetické cvičení. A skvělá vždy byla závěrečná relaxace. Na těhotenskou jógu jsem se vždy moc těšila a mnohdy jsem z ní čerpala několik dní. Díky tomuto setkávání, díky Renatě i díky ženám, se kterými jsem se na jejích hodinách potkávala, jsem neměla strach z porodu ani z toho, jak zvládnu roli matky. Z Renči čiší životní zkušenosti, vědomosti...a jejich laskavé předávání. A dělá toho hodně. S miminkem jsem se zúčastnila i dvou seminářů z cyklu pro rodiče – o pohybovém rozvoji dětí do jednoho roku a o dětských masážích. Vždy super! Jsem velmi vděčná za to, že jsme se setkaly. Kurzy mohu jen doporučit!

Hanka S.úžasná ŽENA

Kurz pánevního dna pro mě přišel v pravou chvíli, kdy jsem po druhém porodu začala pociťovat jeho zhoršenou funkci. Už po pár týdnech praktikování jsem pak cítila pozitivní změny a díky tvým radám jsem se naučila se svým pánevním dnem denně komunikovat. Takovéto propojení a uvědomění si svého těla by se měla naučit každá žena. Nejen pro své tělesné zdraví, ale i pro zdraví své duše. Děkuji i za vše ostatní, co se do mých slov nevešlo :)

Míša T.úžasná ŽENA

Těhotenské cvičení bych určitě doporučila všem ženám, nejenom na super protažení celého těla, ale i krásné pohlazení dušičky a odreagování se od každodenních starostí. Byly to krásné a příjemné chvilky prožité s ostatními těhotnými ženami a tebou, kde jsem navázala i řadu nových přátelství, z nichž některé přetrvávají dodnes :o). Po porodu jsme si i vzájemně s ostatními vypomáhaly různými radami a zkušenostmi :o), což je určitě také přínosné. Po cvičení jsem se vždycky cítila skvěle - šťastná, uvolněná a nabitá novou pozitivní energií. Díky ti za vše,

Lenka P.úžasná ŽENA

Renčo, byla jsem za Tebou dvakrát léčit jizvu a i když jsme spíše zůstaly jen na začátku, bylo to pro mě také velice důležité a dokázalo mi to dodat mnoho odvahy a síly, pomoci se sebeláskou, která byla vinou mých porodů zcela zadupaná. Pokud budeš pokračovat v těchto sezeních, myslím, že na podzim mě tam máš :) I když snad v lepším rozpoložení, i když to sama nevím. Vždycky si myslím, že jsem v pohodě, ty se na mě podíváš a už to jede... Jsi úžasná, myslím, že jsi spoustě žen pomohla a usnadnila jejich cestu, kdy tápaly v začínajícím mateřství. Rozhodně jsi mi chyběla u prvního porodu, často jsem na tebe ten den myslela, že by bylo skvělé tě tam mít, že by s tebou šlo všechno lépe.

Dana Š.úžasná ŽENA

Ahojky Reni, jsi pro mě inspirací téměř každý den, kdy si vzpomínám na výchovu tvých dětí, kterou jsme s otevřenými ústy často pozorovali z lavičky u našich. Tím jsem věděla, že svoje děti budu vychovávat také jinak než vidím všude kolem. To mě přivedlo k tobě do kurzu a samozřejmě i milá slova Míši. Neměla jsem žádné velké očekávání, ale hned při prvním setkání jsem byla mile překvapena, jak se dá otevřeně povídat o problémech před téměř neznámými lidmi. Myslím si, že díky tobě a tvému kurzu byly oba mé porody beze strachu s rychlým průběhem. I když někdy bylo více povídání než cvičení, tak jsem si vždy každou hodinu užívala a těšila se na další. Tvůj kurz pro těhotné ráda doporučuji ostatním, protože mě to dalo smysl a cestu. Díky za to, co děláš.

Maruška K.úžasná ŽENA

Ahoj Renatko, byla jsem na tvých dvou kurzech pánevního dna, ze kterých stále čerpám a občas se i vracím do poznámek, což málokdy dělám:-). Přivedla mě k tobě touha, ujasnit si, jak pánevní dno funguje v širší souvislosti mezi nebem, tělem a zemí:-) a hlavně jsem měla čerstvě diagnostikovaný výhřez dělohy. Upřímně řečeno, jsem raději moc neočekávala, protože jsem si myslela, že toho dost vím, ale ukázalo se, že jen znalost anatomických a funkčních schopností ženského těla je značně nepostačující a velmi neúplná. Dozvěděla jsem se věci nevídané a souvislosti nečekané;-)...., moc se mi líbila tvoje spontánnost, otevřenost, upřímnost, žádný nátlak se jakkoliv projevovat, později jsem si uvědomila, že asi někde v podvědomí jsem některé věcí věděla, jen jsem si je nechtěla připustit. Udělala jsem si v hlavě, duši a srdci trochu pořádek, což je pro mě důležité (teda alespoň jsem měla ten úžasný pocit hned po kurzu :-)) - to jsem hledala a za to moc děkuji.

Jitka D.úžasná ŽENA